שער קונזולי

שער-קונזולי

תוכן עינינים

מאמרים נוספים

שיתוף

מידע נוסף

צוות השירות של ח.ממרוד מזמין אתכם לפנות ולקבל מידע נרחב לשירותכם

שער קונזולי אולי נשמע שער מיוחד אך השימוש בו נפוץ למדיי. שער קונזולי או הוא שער חשמלי אותו ניתן להתקין גם בתנאי שטח שלרוב אינם מאפשרים התקנת שערים חשמליים מסוגים אחרים.

שערים חשמליים הינם אמצעי בטיחות חשוב מאוד. רובנו נוטים לחשוב שהיתרון המרכזי בשערים חשמליים נובע מהנוחות וחווית השימוש בהם, אך למעשה היתרון העיקרי שבהם נובע מהביטחון שהם מעניקים כאשר הם מותקנים.

שערים חשמליים מאפשרים לבעל הבית או הנכס לשלוט טוב יותר במי שנכנס לשטחו. שערים חשמליים מונעים כניסת זרים ומרתיעים גנבים וגורמי פשע אחרים. כך, התקנתם של שערים חשמליים למעשה מסייעת לבעל הנכס להגן על הרכוש הפרטי והנכס מפני גורמים לא רצויים.

מהו שער קונזולי?

שער קונזולי הוא שער חשמלי, אשר בניגוד לשערים חשמליים מסוגים אחרים, אינו מותקן על ידי מסילה המקובעת לקרקע. לרוב כאשר אנחנו מדמיינים שער כניסה לחנייה אנחנו חושבים על שערי "ידית" העשויים לרוב מאלומיניום או לשערי ברזל הנעים על מסילה. שער קונזולי הוא שער שונה משערים אלו: הוא אמנם נע על מסילה, אך הוא אינו מותקן על גבי מסילה תחתונה אלא למסילה המקובעת לצדו של השער, מה שנותן תחושה של ריחוף.

בדומה לשאר השערים החשמליים שאנחנו מכירים, שער קונזולי מופעל על ידי מנגנון החשמלי, המפעיל את גלגלי הפלדה החזקים המחוברים לשער, ואלו מניעים את השער. המסילות מותאמות באופן פרטני לסוג השער, ותפקידן הוא לשמור על התנועה הרציפה של שער זה.

יתרונות

שער קונזולי הוא לרוב שער גדול וכבד, המספק מענה בטיחותי שלם. השער אינו מותקן על גבי מסילה, ולכן המעבר של רכבים הנושאים מטען כבד מאוד מתבצע בצורה חלקה יותר (בוודאי ביחס למעבר על גבי מסילה של שער "רגיל"). כך, יציבות המשא שעל גבי המשאיות והרכבים גדולה יותר, והסיכון שיגרם נזק במהלך המעבר בשער קטנה יותר. בנוסף, העובדה כי השער והמסילה עשויים מחומרים חזקים במיוחד משפרת את העמידות ומפחיתה את הבלאי.

 למי זה מתאים

במקומות מסוימים תנאי השטח אינם מאפשרים את הצבתה של מסילה. במקומות אלו מומלץ להתקין שער קונזולי. במקרים בהם השער אמור להיות מותקן על גבי כביש עפר או בתוואי שטח שאינו ישר (בשיפוע, ירידה או עלייה), לא ניתן להתקין מסילה ולכן מומלץ להתקין שער קונזולי.

היתרון העיקרי של שער קונזולי הוא כאמור בעובדה כי הוא לא מותקן על גבי מסילה תחתונה. לכן, השימוש בשער קונזולי נפוץ בעיקר באתרים בהם נדרש שער חזק ובטיחותי, אך לא ניתן להתקין מסילה תחתונה. כך, נהוג להתקין שער קונזולי במפעלים גדולים, בכניסה לישובים, מוסדות ציבוריים גדולים (משרדי ממשלה למשל) וכמובן באתרים ביטחוניים רגישים.

דילוג לתוכן