גדרות

גדרות

תוכן עינינים

מאמרים נוספים

שיתוף

מידע נוסף

צוות השירות של ח.ממרוד מזמין אתכם לפנות ולקבל מידע נרחב לשירותכם

גדר, בין אם למגזר הפרטי, הציבורי או התעשייתי נועדה כמובן ליצור חיץ ולמנוע מגורמים בלתי רצויים להיכנס לשטח המגודר , ואם לא למנוע במאת האחוזים הרי לפחות, להקשות באופן משמעותי – במילים אחרות : גדר על פי רוב משדרת: הכניסה כאן מבוקרת!

אם כי גדר במהותה משמשת לחיץ בין החוץ לפנים, היא אינה חייבת להיראות כמפגע אסתטי, בין אם בגדרות ביתיות או גדרות תעשייתיות עסקינן, הרי שהגדר יכולה במקרים רבים אף לשפר את המראה הכללי של הסביבה.
במגזר הציבורי התעשייתי והביטחוני נעשו חידושים הן ברמת חומר הגלם ותקניו והן ברמה הטכנולוגית – במגזרים אלו תידרש ברוב המקרים גדר ביטחון שתהווה חומה של ממש כנגד פורצי גבול הן רגלית והן ברכב. אם כי יכולת התחכום של פורצי גבול אלה משתפרת תדיר, הרי שברמה הטכנולוגית ובאבטחה באמצעות גדרות בשילוב הגורם האנושי, הפתרונות המוצעים כיום בשוק מסוגלים להעניק את הביטחון המירבי בשמירה על הרכוש ועל חיי אדם.

במבנים תעשייתיים ייעשה ברוב המקרים שימוש בגדרות העשויות מחומרים חזקים מאוד ,עמידים לאורך זמן רב ואשר אינם זקוקים לתחזוקה מורכבת, על חומרים אלו לעמוד בתו התקנים הישראלי שנקבע לחומרי גידור, כמו כן, על החומרים לעבור גלוון לפני ואחרי הייצור וזאת על מנת שיהיו מוגנים מפני חלודה.

גדרות אלו הינן מאסיביות , הן משמשות כאמצעי מיגון ומספקים אבטחה וביטחון מירביים בדומה למערכת גידור אלקטרוניות שמטרתה להתריע על ניסיון חדירה של פורצי גבול או כל גורם בלתי רצוי.

 

גדר קלועה

עשויה מחוטי פלדה קלועים העוברים תהליך מיוחד המעניק להם הגנה מפני חלודה ושוזר אותם זה בזה. השימוש בגדר קלועה יהיה בעיקר לגידור היקפי של מבני תעשייה, שטחים חקלאיים, ישובים ומתקנים ביטחוניים שונים-
זוהי גדר רב תכליתית שניתן להוסיף רשת תיל או קונצרטינה בחלקה העליון, היא ניתנת להתקנה מהירה ופשוטה יחסית.

גדר רשת ממוסגרת-
כשמה כן היא, זוהי גדר רשת הנתונה בתוך מסגרת,בדרך כלל תהיה עשויה מפלדה. הרשת מרותכת למסגרת מודולרית המחוברת לעמודים.
קיים מגוון רחב של גדרות רשת ממוסגרות: יש הנתונות במסגרת של צינורות עגולים, יש הנתונות בתוך פסי פלדה שטוחים ועוד. הבחירה בסוג גדר זה תיעשה לרוב במקרים בהם יש לקבל מחד, חיץ פיזי איכותי ומאידך לשמור על חזות אסתטית.
בעיקרון, גדר רשת ממוסגרת תהיה בשימוש במקומות הזקוקים לתיחום וגידור היקפי כמו: מוסדות, מפעלים תעשייתיים, מחסנים,אתרים ביטחוניים ועוד…

גדר רשת מרותכת

היא גדר קלה יחסית העשויה חוטי פלדה משוכים ומחוברים בריתוך מבוקר, חוטי הפלדה הללו מיוצרים על פי תו התקן הישראלי ועל פי התפקיד שהגדר אמורה למלא.
במרבית המקרים, גדר זו תהיה מגולוונת באבץ חם וצבועה בתנור מיוחד.

גדר שבכה

רבים כותבים גדר סבכה אך זו טעות! המילה שבכה הוזכרה במקורות : " ויעש,את העמודים: ושני טורים סביב על השבכה האחת" (מלכים א' – פרק ז', פסוק י"ח) – ויקיפדיה.
גדר שבכה היא גדר העשויה מקלעת שתי וערב של חומרים שונים. היא נחשבת לגדר חזקה המיועדת להפרדה מאסיבית כמו במבנים תעשייתיים, בתים משותפים או פרטיים, גידור היקפי של מוסדות, פארקים, מפעלי תעשייה ואף מרכזי בילוי.

לסיכום, בבחירת הגדר המתאימה, יש להכיר תחילה את היתרונות של כל אופציה אך בהחלט גם את החסרונות האפשריים.
חשוב אם כן,להגדיר מראש לשם איזה צורך תוקם הגדר ולדעת עליה ככל הניתן.

דילוג לתוכן