עיבוי גדר

לאתרים מאובטחים בהם נדרש מיגון מרבי, קיימים מגוון פתרונות לפי התיאור להלן :

  1. גדר רשת סכינים – גדר זו עשויה חוט ברזל מגולוון מרותך בצורת מעויין בגודל 150/300 מ"מ, על הרשת מחוברים בלחץ/ריתוך סכינים עשויים פח מתכת. את הרשת הסכינים קושרים לגדר רשת מרותכת קיימת !
  2. תלתלית / קונצרטינה סכינים – התלתלית (כדוגמת הצהלית) מסופקת עם סכינים כדוגמת רשת הסכינים, קוטר התלתלית הנו 1.0 מטר ואורך פריסה של 10 – 12 מטר לכל יחידה. את התלתלית נהוג לחבר באמצעות קשירות עם חוט קשירה לכיפוף העליון של גדר רשת מרותכת, או בפריסה על הקרקע צמוד לגדר + עם אופציה לפריסה קרקעית של 2 תלתליות אחת על השנייה בצמוד לרשת הגדר.
  3. מסרק תת-קרקעי – המסרק עשוי רשת מרותכת בחתך 150/50/4.5 מ"מ, את המסרק מחברים באמצעות קליפסים ייעודיים מנירוסטה לתחתית גדר הרשת ומטמינים את המסרק בתוך תעלה ייעודית שנחפרת בין עמודי הגדר (בעומק של כ 60 ס"מ), לאחר ההטמנה ממלאים את התעלה בחומר מקומי.
  4. מסרק על-קרקעי – מסרק כדוגמת המסרק תת-קרקעי אך מחובר לתחתית גדר הרשת באמצעות קליפסים מנירוסטה, אך במקום להטמין בתעלה, המסרק מחובר ב 90 מעלות לתחתית הגדר.
  5. סנפיר – זהו אלמנט מעקב עשוי רשת מרותכת שמותקן ע"ג קרן הגדר (out-triger)
  6. אמצעים אלקטרונים – חיישנים מתוחכמים המחוברים ע"ג גדרות רשת מרותכת, חיישנים אלה מאפשרים כיול מרחוק ורמת דיוק של 3 מטר !!!

ניתן לחבר את החיישנים למערכת טלוויזיה במעגל סגור, ומאפשרים מעקב מרחוק על כל איום אפשרי באזור הגדר.

תלתלית
גדר סבכה בטחון משלים